Rozkład jazdy PKS

 

Pliki do pobrania

Biuletyn Kurpik

Filtr

Wybory do Parlamentu Europejskiego 25.05.2014

Utworzono: piątek, 23, maj 2014 09:08

25 maja br. odbędą się wybory posłów do Parlamentu europejskiego ma 5 letnią kadencję.

wyborcy głosują za okazaniem dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Lokale będą otwarte w godzinach od 7.00 do 21.00.

Komisje rozpoczną pracę o godz. 6.00

Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych

Utworzono: piątek, 25, maj 2012 11:51

   

     Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych jest projektem systemowym Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowanym przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 - Priorytet IX - Rozwój Wykształcenia i Kompetencji w Regionie, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.3. Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Celem ogólnym projektu, jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru Województwa Mazowieckiego poprzez pomoc stypendialną.


Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

Utworzono: piątek, 25, maj 2012 08:02

Rada Ministrów w dniu 9 maja 2012 r. przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne /Dz. U. z dnia 18 maja 2012 r. poz. 551/

Uchwała i rozporządzenie przewiduje, że niektóre osoby, tj. matka, ojciec lub opiekun faktyczny dziecka,  mające w kwietniu, maju lub czerwcu 2012 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. Pomoc będzie przyznawana na wniosek ww. osób. Wniosek powinien zostać złożony w terminie do 31 maja 2012 r. Wnioski złożone po upływie ww. terminów zostaną pozostawione bez rozpoznania.

       Pomoc będzie wypłacana w przyjętym w danej gminie terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego. Będzie ją przyznawał i wypłacał organ właściwy realizujący w danej gminie świadczenia rodzinne.

Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne za miesiąc kwiecień, maj lub czerwiec 2012 r. będzie przyznane po 31 maja 2012 r., wniosek o przyznanie pomocy powinny złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna.

Osoby uprawnione do świadczenia pielęgnacyjnego  mogą składać wnioski o ww. pomoc w Ośrodku Pomocy Społecznej w Myszyńcu – Sekcja Świadczeń Rodzinnych ( II piętro pok. nr 22) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00.

 

 

 

 

ZAPRASZAMY DO NOWO OTWARTYCH PRYWATNYCH PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Utworzono: środa, 23, maj 2012 11:48

 

ZAPRASZAMY DO NOWO OTWARTYCH PRYWATNYCH PORADNI SPECJALISTYCZNYCH:

- GABINET NEUROLOGICZNY- lek.Krzysztof Bączek

Leczenie: bóle głowy, bóle kręgosłupa, padaczka, zaburzenia snu, nerwica.

- GABINET CHIRURGICZNY – lek. Jarosław Nowagiel

Zabiegi: wycięcie zmian skórnych, szycie ran, zmiany opatrunków, założenie gipsu, cewników

- GABINET USG – lek. Jarosław Nowagiel

Badania USG jamy brzusznej, tarczycy, układu moczowego, stawów biodrowych, jąder, tkanek podskórnych

- SKLEP MEDYCZNY

Sprzęt rehabilitacyjny –rowery, piłki, drabinki

Przedmioty Ortopedyczne – wózki, balkoniki, stabilizatory, materace przeciwodleżynowe

Środki Pomocnicze – pieluchy dla dorosłych, cewniki, worki

 

Dane kontaktowe:

Przychodnia Lekarska ELMED w Myszyńcu ul. Pawłowskiego 15.

Informacje i rejestracja do Gabinetu Chirurgicznego, Neurologicznego i USG: tel. 89 623 25 55

Informacje i rejestracja do Sklepu Medycznego: tel. 29 760 25 49

Już wkrótce ...

Utworzono: wtorek, 22, maj 2012 06:18
 • 25 maj 2012 - Objazdowe Kino Orange, sala widowiskowa RCKK, godz 17:00 - Poliss, godz. 19:30 - W ciemności
 • 26 maj 2012 - majówka z atrakcjami dla młodzieży - Amfiteatr RCKK, ul. Dzieci Polskich, godz.20:00
 • 1-2 czerwiec 2012 - PARAFIADA, Amfiteatr RCKK - ul.Dzieci Polskich, godz.:10:00-20:00,Organizator: Parafia w Myszyńcu we współpracy z RCKK
 • 3 czerwiec 2012 - Festiwal Piosenki Dziecięcej, Amfiteatr RCKK - ul. Dzieci Polskich, godz:14:00-18:00, Organizator: RCKK. W programie Festiwal Piosenki Dziecięcej oraz "Strefa szaleństwa" interaktywne gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez clownów i szczudlarza.
 • 13-17 czerwiec 2012 - Rajd Szlakami Żołnierzy Wyklętych (w programie m.in.:konkurs historyczny, pokaz filmów historycznych, widowisko grup rekonstrukcyjnych), Organizator: IPN we współpracy z RCKK.
 • 23 czerwiec 2012 - Noc Sobótkowa, Amfiteatr RCKK - ulica Dzieci Polskich, godz:20:00-3:00, Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca oraz RCKK.
 • 24 czerwiec 2012 - widowisko "Misterium Nocy Sobótkowej na Kurpiach", Amfiteatr RCKK - ul. Dzieci Polskich, godz:22:00-24:00, RCKK-współorganizator.

Najaktywniejsze sołectwo 2012

Utworzono: poniedziałek, 14, maj 2012 13:48

 Wojewoda Mazowiecki wspólnie z Województwem Mazowieckim, Związkiem Stowarzyszeń Mazowiecki Leader, Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie oraz Gazetą Sołecką, mam przyjemność ogłosić konkurs na najaktywniejsze sołectwo.

 

    Mija rok od wyborów sołtysów i pracy jednostek pomocniczych samorządów w kolejnej kadencji. Często z perspektywy dużych miast zapomina się o roli sołectw i o sołtysie, który to zazwyczaj jest liderem tej naszej najmniejszej społeczności.
    Wojewoda Mazowiecki, wspólnie z Województwem Mazowieckim, Związkiem Stowarzyszeń Mazowiecki Leader, Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie oraz Gazetą Sołecką, ogłosił konkurs na najaktywniejsze sołectwo.
    Konkurs to okazja do promocji ciekawych inicjatyw w społeczności wiejskiej. Podczas oceny projektu będzie brany pod uwagę m.in. jego wpływ na integrację społeczności lokalnej, zasięg oraz innowacyjność przedsięwzięcia. Istotne będzie również podjęcie uchwał o utworzeniu funduszu sołeckiego.
W załączeniu regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.mazowieckie.pl lub można je uzyskać pod numerem telefonu 22 659 69 80 lub 22 695 62 16 lub ngo@mazowieckie.pl.

Regulamin i Karta zgłoszeniowa.

VI Ogólnopolski Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich

Utworzono: poniedziałek, 14, maj 2012 09:04


Naczelna Rada Adwokacka organizuje w sobotę, 19 maja 2012 roku VI Ogólnopolski Dzień Bezpłatnych Parad Adwokackich.

 

 

 

 Akcja skierowana jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej.

W Myszyńcu bezpłatne porady będą udzielane w kancelarii adwokackiej na Placu Rynarzewskiego 1, naprzeciwko kościoła.

Bezpłatne porady dędą udzielane w sobotę 19 maja w godzinach 9:00-15:00.

Bardzo prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 509-93-92-26.

Numer telefonu znajduje się również na tablicy na budynku kancelarii.

I Festiwal Muzyki Kościelnej im. Ks. Wł. Skierkowskiego w Kolegiacie Myszynieckiej

Utworzono: środa, 09, maj 2012 10:19

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kurpiowskiej im. bpa Edwarda Samsela oraz Parafia Rzymskokatolicka p.w. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu, pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Myszyniec i okolic do wzięcia udziału w I Festiwalu Muzyki Kościelnej im. Ks. Wł. Skierkowskiego w Kolegiacie Myszynieckiej.Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 27 maja – 10 czerwca 2012 r. Pragnieniem organizatorów festiwalu jest przybliżenie słuchaczom bogactwa muzyki kościelnej, przede wszystkim w jej szczególnym aspekcie jakim jest muzyka chóralna i organowa, a także prezentacja wybranych utworów zebranych przez ks. Władysława Skierkowskiego – etnografa kultury kurpiowskiej.

W czasie trwania festiwalu wystąpią znane i doceniane w Polsce i za granicą zespoły wokalne oraz chóry mieszane. Za stołem gry niedawno gruntownie wyremontowanych organów myszynieckich zasiądą także znakomici muzycy – organiści, którzy swoją grą ukażą nam w pełni walory brzmieniowe instrumentu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na to ważne wydarzenie kulturalne.

KONKURS DLA ROLNIKÓW I SOŁTYSÓW

Utworzono: środa, 09, maj 2012 06:18

 

Rusza III edycja Mazowieckiego Konkursu Wiedzy z zakresu bhp i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów.

 

 


   Rusza konkurs organizowany przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie z zakresu bezpieczeństwa, higieny pracy i ekologii w rolnictwie.

W tym roku rozpoczyna się już III edycja Mazowieckiego Konkursu Wiedzy z zakresu bhp i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów promującego bezpieczeństwo pracy na roli, organizowanego przez KRUS we współudziale instytucji samorządowych i lokalnych mediów.

     Do udziału w tym Konkursie zapraszamy osoby pełnoletnie prowadzące działalność rolniczą. Konkurs przebiega w 3 etapach (gminnym, powiatowym i wojewódzkim). Uczestnik ma za zadanie rozwiązać test wiedzy z zakresu bezpiecznej pracy w rolnictwie. Laureaci I miejsca w poszczególnych etapach przechodzą do następnej tury Konkursu. Aby wziąć udział w Konkursie trzeba najpierw wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w Placówkach Terenowych KRUS, Urzędach Gmin (bądź na stronie internetowej gminy).

Termin zgłoszeń upływa 15 czerwca b.r.

Na laureatów konkursu czekają cenne nagrody ufundowane przez organizatorów.

Regulamin konkursu.

BEZPŁATNE SZKOLENIE OPERATOR WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Utworzono: poniedziałek, 07, maj 2012 11:30

 

„Każdy pracownik jest ważny - podnoszenie kompetencji pracowników o niskich kwalifikacjach”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

BEZPŁATNE SZKOLENIE

OPERATOR WÓZKÓW WIDŁOWYCH

 

OFERTA JEST SKIEROWANA DO OSÓB PRACUJĄCYCH

 

Kontakt pod. nr telefonu 505 006 302

 

Szkolenia odbywać się będą na terenie Myszyńca

przez  21 dni w weekendy

 

ZAPISY TRWAJĄ OD 07 MAJA DO  20 MAJA 2012 ROKU

KURS ROZPOCZNIE SIĘ NATYCHMIAST PO ZREKRUTOWANIU GRUPY 16 OSOBOWEJ

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

Utworzono: poniedziałek, 30, maj 2011 11:09

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) ogłasza konkurs ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na składanie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytetu VII „Promocja integracji społecznej”, Działania 7.2 „Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej”, Poddziałania 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – projekty konkursowena wyodrębnione projekty współpracy ponadnarodowej i/lub projekty z komponentem ponadnarodowym zaplanowanym do realizacji na etapie opracowania wniosku o dofinansowanie.


Wybory Ławników Sądowych na lata 2012-2015

Utworzono: środa, 25, maj 2011 13:33

W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2011r. czteroletniej kadencji ławników, działając na podstawie art. 160 § 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001r. Prawo o ustroju sądów powszechnych /Dz.U. nr 98 poz. 1070 z późn. zm./ informuję, że do dnia 30 czerwca 2011r. będą przyjmowane KARTY ZGŁOSZENIA KANDYDATÓW NA ŁAWNIKÓW SĄDOWYCH  na lata 2012-2015.

Rada Miejska w Myszyńcu dokona wyboru ławników na nową kadencję, do następujących sądów:

 • Sąd Rejonowy w Ostrołęce ogółem -  3 osoby, w tym Wydział Rodzinny i Nieletnich -1 osoba
 • Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych -2 osoby

ZAWODY WĘDKARSKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA 29-05-2011

Utworzono: środa, 18, maj 2011 12:11

ZARZĄD KOŁA NR 40 W MYSZYŃCU
ZAWIADAMIA ŻE W DNIU 29-05-2011 ROKU,
O GODZINIE 800 NAD ZBIORNIKIEM „ZAWODZIE"
ODBEDĄ SIĘ ZAWODY WĘDKARSKIE
Z OKAZJI
DNIA DZIECKA

Zarząd Koła zaprasza do wzięcia udziału w zawodach.
Zawodnikom biorącym udziału
w zawodach życzymy jak najlepszych wyników oraz miłego wypoczynku nad wodą.

Prosimy o przybycie najmłodszych zawodników wraz z opiekunem.

Targowisko w Myszyńcu

Utworzono: wtorek, 17, maj 2011 06:28

Targowisko w Myszyńcu położone jest przy ulicy Reymonta, czynne jest:

 1. Od godziny 5.00 do 13.00;
 2. W dni targowe w każdy czwartek tygodnia, a w przypadku święta w dzień poprzedzający
 3. W dni jarmarków odbywających się zwyczajowo w najbliższą środę, po następujących świętach:

a) Po Święcie Trzech Króli

b)      Po Święcie Matki Boskiej Otwornej – nie odbywa się w tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne i następującym po nich praktycznie po Niedzieli Przewodniej

c)  Po Święcie Trójcy praktycznie po Święcie Bożego Ciała

d)      Po Święcie Matki Boskiej Zielnej

e)      Po Świętym Michale

f)       Po Świętym Marcinie

Targowisko prowadzi Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Myszyńcu.

Nadzór nad targowiskiem sprawuje Zarząd Gminy w Myszyńcu.

Kierownikiem targowiska jest Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Myszyńcu.

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Utworzono: poniedziałek, 16, maj 2011 13:56

 

Przedsiębiorco!

skorzystaj z dotacji unijnych, złóż wniosek o dofinansowanie!Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

TWORZENIE I ROZWÓJ MIKROPRZEDSIĘBIORSTW


Dla kogo: dla mikroprzedsiębiorców (zatrudniających mniej niż 10 osób) i działających bądź zamierzających otworzyć działalność na obszarze wiejskim (miejscowość do 5 tys. lub do 20 tys. mieszkańców)

 

Na jaki cel:

 • budowa, rozbudowa, remont budynków

 • zakup maszyn, urządzeń, oprogramowania

 • zakup środków transportu (z wyłączeniem samochodów osobowych do przewozu mniej, niż 8 osób wraz z kierowcą),

 • raty leasingowe

 • koszty ogólne:

- dokumentacja techniczna (kosztorysy, projekty budowlane, technologiczne, oceny oddziaływania na środowisko, wypisy i wyrysy z katastru, dokumentacja geologiczna, hydrologiczna)

- opłaty za patenty, licencje

- koszty nadzoru inwestorskiego, kierowania robotami budowlanymi

- koszty transportu materiałów, maszyn i urządzeń

- koszty montażu

 

Forma i wysokość pomocy:

Pomoc ma formę zwrotu do 50% kosztów kwalifikowalnych operacji. Wysokość pomocy przyznanej na realizację operacji nie może przekroczyć:

 • 100 tys. zł – jeśli biznesplan przewiduje utworzenie co najmniej 1 miejsca pracy

 • 200 tys. zł – jeśli biznesplan przewiduje utworzenie co najmniej 2 miejsc pracy
 • 300 tys. zł – jeśli biznesplan przewiduje utworzenie co najmniej 3 miejsc pracy

 

Planowany termin przyjmowania wniosków: Lipiec/sierpień 2011 r.

 

UWAGA: pracę nad wnioskiem należy rozpocząć odpowiednio wcześniej!


Jeśli jesteś zainteresowany pozyskaniem dotacji prosimy o kontakt:

 

EUROPEJSKIE CENTRUM DORADZTWA BIZNESOWEGO

tel. (71) 735 12 88, kom. 604 56 86 85

e-mail: biuro@ecdb.pl www.ecdb.pl

al. L. Różyckiego 1c, 51-608 Wrocław

Szukaj

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteś tutaj:   StartŚDS w Myszyńcu
| + -

Goście

Urząd Miejski w Myszyńcu
Plac Wolności 60
07-430 Myszyniec
pow. ostrołęcki
woj. mazowieckie

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8.00-16.00 (od pn do pt)
tel: +48 (29) 772 11 41
fax: +48 (29) 772 11 41 w.10

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w Polityce plików Cookies.

Akceptuję pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information