Fundacja mBanku uruchomiła pilotażową edycję programu grantowego „Rosnę z matematyką”. W konkursie można zdobyć dofinansowanie projektów edukacji matematycznej dla dzieci w wieku 3-7 lat, objętych nauczaniem przedszkolnym. Aby otrzymać grant w wysokości od 2 do 5 tys. zł należy złożyć wniosek na stronie www.rosnezmatematyka.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane przez miesiąc, do 20 października br. Łączna suma dofinansowania wyniesie nawet 200 tys. zł. W pilotażowej edycji mFundacja zaprasza beneficjentów z województwa łódzkiego i mazowieckiego.

Program „Rosnę z matematyką” przeznaczony jest dla publicznych przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi lub klasami „zerowymi” oraz organizacji pozarządowych związanych z edukacją. Pilotażowa edycja konkursu obejmie województwa mazowieckie i łódzkie.

Do programu można zgłaszać edukacyjne zajęcia matematyczne dla dzieci, tj. angażujące warsztaty, zajęcia terenowe, organizację konkursów na temat różnych praktycznych zastosowań matematyki
w życiu codziennym, stworzenie materiałów edukacyjnych wspierających naukę matematyki, czy warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych i osób z najbliższego otoczenia dziecka na temat rozwoju kompetencji matematycznych dziecka.

Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.rosnezmatematyka.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 października 2021 r.

Nowa inicjatywa Fundacji mBanku zakłada popularyzację edukacji matematycznej opartej na uczeniu przez zabawę, praktycznym zastosowaniu matematyki, bezpośrednim angażowaniu dzieci poprzez pracę w grupie i aktywność ruchową, a także włączanie w proces edukacyjny rodziców, dziadków czy opiekunów. Ważne jest również promowanie dobrych praktyk edukacji matematycznej wśród nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.

- Kompetencje matematyczne we współczesnym świecie są bardzo ważne, dlatego niezbędne jest oswajanie dzieci z matematyką od najmłodszych lat. Poprzez inicjatywy takie jak „Rosnę z matematyką” chcemy pokazać, że każdy może się nauczyć matematyki, może ją rozumieć. Ważne, aby w procesie edukacji towarzyszyli najmłodszym zaangażowani nauczyciele oraz bliscy – mówi Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku.

 

Fundacja mBanku wspiera edukację matematyczną od 2014 r. Program grantowy dla przedszkoli to kolejne po książkach edukacyjnych („Dziecinnie prosta matematyka” i „Matematyka jest wszędzie” i „Wielcy polscy matematycy”), konkursie grantowym mPotęga, dotacjach na projekty matematyczne oraz programie dla studentów „Krok w przyszłość”, działanie promujące matematykę.