Urząd Miejski w Myszyńcu informuje, że wspólnie z Ministerstwem Środowiska zostało wyznaczone w naszej gminie spotkanie informacyjne dot. nowego rządowego programu CZYSTE POWIETRZE. Spotkanie odbędzie się 8 października 2018 roku o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, Plac Wolności 58.

Został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Ministerstwo Środowiska przygotowało cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych:

  • - pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie;
  • - część druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze;
  • - w trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Zachęcam zainteresowanych mieszkańców do udziału w spotkaniu.

Burmistrz Myszyńca

Bogdan Glinka

Pobierz: