Zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wywieszania flag narodowych w czasie zbliżających się świąt państwowych. Dodatkowo informujemy, że w tym roku w dniach od 2 do 3 maja prowadzona jest ogólnopolska akcja liczenia flag przy zastosowaniu bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy z systemem Android. Aplikacja ta o nazwie MARKFLAG jest bezpłatna i udostępniona do pobrania w sklepie Google Play przez pracownika jednej z gmin. Formalnie nie jest to konkurs, nie ma nagród i wszyscy biorący w niej udział są zwycięzcami. Miło nam jednak będzie, jeśli nasza okolicy dobrze wypadnie w statystykach. System zgłoszeń jest anonimowy. Technicznie działanie aplikacji polega na tym, że rozpoznaje ona w kadrze aparatu flagę i tylko wtedy pozwala zrobić zdjęcie. Dodatkowo na podstawie wskazań GPS-a odnotowuje miejsce zrobienia tego zdjęcia. W kolejnym etapie można te dane lokalizacyjne wysłać na portal flagowy www.flaganarodowa.pl. Dla zachowania jak największej prywatności samo zdjęcie nie jest wysyłane, tylko i wyłącznie znacznik GPS. Nie zbierane są żadne dane osobowe, aplikacja nie wymaga karty SIM w aparacie. Co więcej identyfikacja odbywa się bez konieczności posiadania internetu. Tylko wysyłka znaczników GPS wymaga dostępu, ale można to zrobić później, niekoniecznie podczas rejestracji flagi.

Kino Visa zaczyna majówkę już 27 kwietnia, przed nami aż 10 dni specjalnie przygotowanych atrakcji - dwa nowe tytuły w repertuarze, największe hity kwietnia i ceny obniżone o połowę. Odpocznij w kinie i daj się ponieść filmowym emocjom!

 

Od 27 kwietnia do 6 maja nasi widzowie w Lidzbarku, Brodnicy, Szczytnie, Mikołajkach, Myszyńcu, Bartoszycach, Olsztynku, Bieżuniu, Kłodawie i Łasku będą mogli skorzystać ze specjalnej promocji. Ci, którzy zapłacą kartą Visa, otrzymają aż 50% zniżki na wszystkie bilety i zestawy w barku kinowym. Szczegóły promocji oraz regulamin na stronie Kino.Visa.pl

 

Majówka z Kinem Visa może oznaczać filmową przygodę w Londynie. Tam rozgrywa się akcja animacji „Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali”. Sherlocka Holmesa znają wszyscy, czas poznać Sherlocka Gnoma! Filmowy bohater ma przed sobą nietypową detektywistyczną misję – musi rozwikłać zagadkę ogrodowych krasnali. W oryginalnej wersji językowej tej opowieści towarzyszą m.in. Emily Blunt i Johnny Depp. Polskie głosy, które poprowadzą nas przez tę historię, należą m.in. do Przemysława Bluszcza i Jarosława Boberka.

 

Majówkowy weekend z Kinem Visa to także szansa na spotkanie z Larą Croft. Angelina Jolie ustępuje miejsca na ekranie Alicii Vikander – to tę aktorkę zobaczycie w filmie „Tomb Raider” w wersji 3D z dubbingiem. To jedna z tych bohaterek, która zdecydowanie nie potrafi żyć bez adrenaliny. Przygotujcie się na szybkie zwroty akcji. Filmowa Lara potrafi być wrażliwa, a jednocześnie bezwzględna, zdeterminowana i bezradna. Fani najpopularniejszej gry millennium mogą liczyć na intensywne emocje.

 

W repertuarze zostają z nami także filmy, które zdążyły już podbić serca publiczności w kwietniu, m.in. nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej. Ważna opowieść o tym, że nikogo nie dziwi już metaforyczna utrata twarzy, za to fizyczna inność skazuje na wykluczenie. Fanów Metalliki ucieszy obecność utworów zespołu w tym filmie.

Mocne uderzenie słychać również w zwiastunie „Player One” Spielberga. To formacja Van Halen. Słynny utwór „Jump” zapowiada skok w przyszłość, do roku 2045.  To ten moment w historii, kiedy ludzie szukają ukojenia w wirtualnej rzeczywistości.

Na widzów Majówki z Kinem Visa czeka także „Pitbull. Ostatni pies“ w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Porucznik Despero kontra gangi walczące o wpływy w mieście. Marcin Dorociński to tylko jeden z magnesów, który przyciągnie widzów do kina.

Wejdź na facebookowy profil Objazdowego Kina Visa i zobacz fragmenty filmów, które czekaja na Ciebie w maju!

https://www.facebook.com/KinoObjazdowe/

 

Myszyniec - 01.05.2018

Gnomeo i Julia
Godzina: 9:00 i 14:30
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Player One 2D DUBBING
Godzina: 11:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Tomb Rider
Godzina: 16:20
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Twarz
Godzina: 18:30
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Pitbull. Ostatni Pies
Godzina: 20:30
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

 

Rezerwacje biletów na stronie:
kino.visa.pl

lub pod numerem telefonu:
22 357 78 00 
od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 15:00

 

 

Więcej informacji:

Biuro prasowe Outdoor Cinema

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Iwa Ostrowska

+48 535 861 003

Gmina Myszyniec wspólnie z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Ostrołęce informuje o uruchomieniu w Urzędzie Miejskim punktu przyjmowania zeznań podatkowych. Pracownik Urzędu Skarbowego będzie przyjmował zeznania podatkowe w dniu 19 i 26 kwietnia (czwartek) w pokoju nr 19 na I piętrze w godz. 900 – 1400.

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ W MYSZYŃCU

O B W I E S Z C Z E N I E

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ((t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1875 ze zm.) uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 19 kwietnia 2018 roku o godz. 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Myszyńcu, Plac Wolności 60 odbędzie się XXV Sesja Rady Miejskiej w Myszyńcu z następującym porządkiem obrad:

 

1.   Otwarcie sesji.

2.   Przedstawienie porządku obrad.

3.   Przyjęcie i przegłosowanie ewentualnych zmian do porządku obrad.

4.   Przyjęcie protokołu z XXIV sesji Rady Miejskiej.

5.   Informacja Burmistrza Myszyńca o pracy w okresie międzysesyjnym.

6.   Interpelacje i zapytania radnych.

7.   Odpowiedzi na interpelacje.

8.   Przedstawienie sprawozdania z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej za 2017 rok.

9.   Przedstawienie oceny zasobów społecznych.

10.   Wystąpienie Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

11.   Dyskusja i podjęcie uchwał w sprawach:

a)       zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu Gminy za 2017 rok,

b)       udzielenia absolutorium Burmistrzowi Myszyńca,

c)       zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,

d)       zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,

e)       wydzierżawienia w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej na okres 10 lat,

f)        przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Myszyniec,

g)       przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Myszyniec na lata 2016-2023,

h)       trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków zespołu interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania,

i)         zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej dla gminy Myszyniec na lata 2018-2021,

j)         zmian w uchwale budżetowej Gminy Myszyniec na 2018 rok.

12.   Wolne wnioski i informacje.

13.   Zamknięcie obrad XXV sesji Rady Miejskiej.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

 /-/   Sławomir Świtaj

 

28 marca 2018 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum pod kierunkiem pani Elżbiety Rolki zaprezentowali program artystyczny dotyczący tajemnicy Wielkiejnocy i właściwego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Zwrócili uwagę na charakter dni Wielkiego Tygodnia oraz znaczenie poszczególnych symboli i tradycji w kulturze chrześcijańskiej.