Pomoc dla Ukrainy

PlakatOsoby uciekające przed wojną w Ukrainie oraz osoby im pomagające – np. wolontariusze i osoby goszczące uchodźców – mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Portal GrupaWsparcia.pl wraz z Fundacją ADRA Polska i Polskim Towarzystwem Logoterapii i Noo-Psychosomatyki (PTLiNPS) uruchomił HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl – platformę z całodobowym czatem oraz telefonem wsparcia, na których można uzyskać wsparcie psychologiczne i informacyjne. Pomoc dostępna jest w języku ukraińskim i polskim.

 plakat

Całość informacji w załączeniu. Dodatkowo załączamy informację w jęz. ukraińskim.

Załączniki:

Logo programu Ukraine Family Scheme

Ambasada Brytyjska w Warszawie uruchomiła program przygotowany dla uchodźców z Ukrainy pn. Program Rodziny Ukrainy i Program dla Ukrainy, szczegółowe informacje zawarte są w załączonych ulotkach w języku ukraińskim oraz angielskim

Informacja dla właścicieli zwierząt

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrołęce przekazuję wzór ulotki/plakatu opisującego postępowanie ze zwierzętami towarzyszącymi uchodźcom z Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej. W ulotce znajdują się informacje o wymaganiach jakie zwierzę powinno spełniać przekraczając granicę UE, a także kroki jakie należy podjąć jeżeli zwierzę nie spełnia tych wymagań.

Flaga Ukrainy

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

Plakat promujacy

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zaprasza do kontaktu wszystkie osoby, którym potrzebna jest pomoc prawna w związku z wojną w Ukrainie. W miarę naszych możliwości, postaramy się zapewnić pomoc prawną w niezbędnym zakresie wszystkim potrzebującym.

Flaga Ukrainy

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przygotowała ulotki  informacyjne dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. Ulotka ma ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych  godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.

Flaga Ukrainy

1. KOMUNIKACJA

Zachęcamy do korzystania z informacji umieszczanych na oficjalnych rządowych stronach internetowych, przede wszystkim Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa,  a także Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Umieszczane są tam bieżące, zweryfikowane informacje dotyczące m.in. pomocy uchodźcom w różnych obszarach, sytuacji na granicy, wytycznych i zaleceń. 

Flaga Ukrainy

POMOC DLA OBYWATELI UKRAINY - WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

  • infolinia o pomocy w województwie mazowieckim -  numer 987
  • infolinia ogólnopolska pod numerem (+48) 47 721 75 75
  • informacje o legalizacji pobytu - www.ua.gov.pl