1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

21 marca obchodziliśmy Dzień Samorządności, który stał się już tradycją w naszej szkole. O godzinie 8.30 spotkaliśmy się na porannym apelu, aby oficjalnie przywitać WIOSNĘ. Pani dyrektor Mirosława Grzegorczyk przywitała wszystkich uczniów
i przekazał „nowemu” dyrektorowi klucz do szkoły.
Po krótkim apelu uczniowie wraz z wychowawcami i „nowymi” nauczycielami udali się do klas na lekcję. Wychowawcy zasiedli wraz z uczniami do ławek, a zajęcia prowadziło nowe grono pedagogiczne.

Tego dnia odbyły się konkursy:

dla klas I – III PSP – na najładniejszą MARZANNĘ
a dla klas IV – VIII i III gim. na najładniejszy wiersz o WIOŚNIE wraz z oprawą plastyczną. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców uznali, że nie ma przegranych, wszystkie klasy zasłużyły na I miejsce,
bowiem w tym dniu najważniejsza jest dobra zabawa i poczucie humoru. Na koniec w ognisku zostały spalone MARZANNY, symbol odchodzącej zimy. Uczniowie mogli upiec kiełbaski i miło spędzić czas w swoim gronie wraz wychowawcami.

1
2
3
4
5
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

22 marca 2019 roku uczniowie klas IV – VIII SP i III GIM wraz z opiekunami wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem ,,Miłując Boga, pokochaj samego siebie i uszanuj drugiego człowieka” zorganizowanych przez ks. Andrzeja Surdykowskiego we współpracy z ks. Markiem Żmijewskim i młodzieżą z Ostrowi Mazowieckiej, którzy  poprzez liczne scenki, filmiki, opowiastki i piosenki religijne dowodzili że Bóg kocha każdego człowieka.

Joanna Pliszka

 

1 a
1 b
2
Previous Next Play Pause
1 2 3

21 marca 2019 roku w naszej szkole pod kierunkiem pełniącej obowiązki dyrektora, pani Hanny Brodowskiej, odbył się apel z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Ubrani w zielono-żółte z elementami kwiatków stroje dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III SP pod kierunkiem wychowawców miło spędzali czas podczas licznych zadań rekreacyjno-sportowych. Nie zabrakło zadań sprawnościowo-zręcznościowych dla dzieci zmagających się z wykonaniem Marzanny, którą zgodnie z tradycją szkoły spalono w ognisku na znak pożegnania zimy. W tym dniu liczyła się dobra zabawa, a nie sprawność fizyczna. Pierwszy Dzień Wiosny uczczono wspólnym pieczeniem kiełbasek w życzliwej atmosferze.

W tym dniu uczniowie klas IV – VI SP pod nadzorem opiekunów przywitali Wiosnę w Parku Wodnym Tropikana  w Mikołajkach, korzystając z aquaparku z krytym i odkrytym basenem, zjeżdżalniami, rurami, saunami i grotą śnieżną. Dodatkową atrakcją była pełna przygód wyprawa do świata z przeszłości, w którym żyło waleczne plemię Galindów.

Natomiast uczniowie klasy VIII SP i III GIM pod kierunkiem pani Zofii Bałdygi oraz pani Elżbiety Rolki witali Wiosnę w Olszewce koło Ostrołęki podczas zorganizowanej pod nadzorem animatorów gry paintballowej.

Szkoda, że Pierwszy Dzień Wiosny jest tylko jeden raz w roku ;).

Joanna Pliszka

 

IMG_20190314_095746
IMG_20190314_100721
IMG_20190314_103806
IMG_20190314_103915
IMG_20190314_104930
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

14 marca 2019 roku dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III szkoły podstawowej w Wolkowych pod kierunkiem wychowawców wzięli udział w warsztatach tworzenia pisanek i palm wielkanocnych zgodnych z tradycyjnymi wzorami kurpiowskimi pod okiem twórców ludowych w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu.

Joanna Pliszka