Rusza ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej. W najbliższy czwartek i piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. Do rozdania mamy aż milion młodych drzewek. To już trzecia edycja naszej wspólnej akcji.

Na stoiskach Nadleśnictwa Myszyniec udostępnimy każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew i podpowiemy, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki.

Nadleśnictwo Myszyniec, na potrzeby akcji #sadziMY przygotowało 2 stoiska:

- przy siedzibie Nadleśnictwa Myszyniec, pod adresem: Zawdzie 3, 07-430 Myszyniec,

- na Placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1 w Myszyńcu.

Zapraszamy 30 września i 1 pażdziernika 2021 r. w godz. 9:00 - 15:00.

Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

Naszą akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. 1 października Para Prezydencka weźmie udział w sadzeniu drzew w Nadleśnictwie Piotrków, wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych. Na powierzchni ponad 3 ha w Lesie Wolborskim na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego zasadzone zostaną sosny, buki i jarzęby.

Link do strony Nadleśnictwo Myszyniec: https://myszyniec.olsztyn.lasy.gov.pl/en/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/sadzi-2

Komunikaty i ogłoszenia

Więcej artykułów w kategrii Komunikaty i ogłoszenia  

Kultura, sport, edukacja

Więcej artykułów w kategrii Kultura, sport, edukacja