Herb Gminy Myszyniec

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że przystąpiliśmy do opracowania nowej „Strategii Rozwoju Gminy Myszyniec do 2030 roku”

Dotychczasowy dokument „Strategii”, określający długofalowy rozwój gminy Myszyniec, stał się nieaktualny. Przede wszystkim wynika to z faktu, iż założenia z niego wynikające zostały w znacznym stopniu zrealizowane. Pojawiły się również nowe wyzwania, które wymagają aktualizacji celów i kierunków działań określonych w pierwotnym dokumencie. Ponadto wpływ na to wywarła zarówno zmieniającą się sytuacja gospodarcza, społeczna i przestrzenna Naszej Gminy, jak również zaistniałe zmiany prawne, w szczególności w wymiarze zasad prowadzenia polityki rozwoju. Ewolucji uległy także założenia i cele rozwojowe Polski i województwa mazowieckiego.

Gmina zamierza sporządzić „Strategię” ambitną, która stanowić będzie element nowego, zintegrowanego systemu zarządzania rozwojem kraju i regionu, a jednocześnie efektywny instrument pozyskiwania środków zewnętrznych, w szczególności w kontekście nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Wyjątkowo istotnym w procesie planowania strategicznego jest poznanie opinii i potrzeb mieszkańców oraz przedsiębiorców i organizacji działających na terenie gminy. W związku z powyższym zachęcamy Państwa do udziału w sporządzaniu Strategii Rozwoju Gminy Myszyniec, poprzez wypełnienie poniższej ankiety, w terminie do 31 stycznia 2022 roku.

Ankietę można wypełnić na jeden z następujących sposobów:

  • za pośrednictwem strony internetowej: https://forms.gle/iLQ5PG1nfKn7VtFV6
  • przekazanie wypełnionej ankiety (do pobrania poniżej) do Urzędu Miejskiego w Myszyńcu, Plac Wolności 60, Punkt Obsługi Mieszkańców w holu na parterze budynku
  • przesłanie skanu wypełnionej ankiety na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • wypełnienie ankiety papierowej i pozostawienie w Punkcie Obsługi Mieszkańców w holu na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Myszyńcu, Plac Wolności 60 (wydrukowane ankiety dostępne są na miejscu).

Ankieta ma charakter wyłącznie badawczy i anonimowy. Jej wyniki będą pomocne w procesie formułowania celów i działań rozwojowych.

Dziękujemy  za  zaangażowanie  i  każdą  wypełnioną  ankietę.

Burmistrz Myszyńca

/-/ Elżbieta Abramczyk