Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego stworzonego przez wyd. „Nowa Era” pod nazwą „Projektanci Edukacji”. To już 10. edycja, ale po raz pierwszy mogły do niego przystąpić klasy I-III. Pod koniec listopada nauczyciel realizujący zajęcia rozwijające „Zręczne ręce” w klasach młodszych, Justyna Śniadach, zgłosiła propozycję projektu konkursowego „Zabawka z sercem”. Jego głównym celem jest kultywowanie tradycji rękodzielniczych oraz rozwijanie umiejętności, które uczestnicy wykorzystają na co dzień. Dodatkowo, zakłada integrację dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z osobami w normie intelektualnej oraz działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących, głównie maluchów.

Do konkursu zgłoszono 168 pomysłów z całej Polski. Jego pierwszy etap został już zakończony. Było to głosowanie internautów na najlepsze wg nich propozycje. 20 nagród przyznawała również Kapituła Konkursowa. 15 stycznia ogłoszono wyniki I etapu konkursu. Projekt „Zabawka z sercem” znalazł się w gronie laureatów, a Kapituła Konkursowa przyznała mu Grant Jury w wysokości 1000 zł na realizację zaplanowanych działań oraz półroczną prenumeratę miesięcznika „Focus”. Placówka została wpisana na Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji.

16 stycznia rozpoczął się drugi etap konkursu – realizacja zaplanowanych działań. Potrwa on do maja. Do wygrania nagroda finansowa - Złoty Grant w wysokości 2000 złotych.

Dziękujemy wszystkim internautom – Przyjaciołom Projektu za każdy oddany głos. Cieszymy się z sukcesu i liczymy na dalszą pomoc.

Opracowała: Justyna Śniadach