Wręczenie nagród

Zarząd Powiatu, uchwałą z 17 maja 2022 r., przyznał nagrody okolicznościowe Starosty Ostrołęckiego wyróżniającym się sportowcom z naszego Powiatu.

Pochodząca z Lelisa, reprezentująca obecnie Klub Sportowy AZS AWF Katowice Magdalena Żebrowska zajęła drugie miejsce w skoku w dal podczas 66. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu, które odbyły się w dniach 5-6 marca 2022 r.

Drugim z nagrodzonych jest Bartłomiej Wiśniewski z Wydmus, który otrzymał nagrodę za uzyskanie trzeciego miejsca w biegu przełajowym na 1000 m chłopców z rocznika 2008 podczas XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Kamionie, przeprowadzonych 29 kwietnia 2022 r. O przyznanie nagrody utalentowanemu biegaczowi wystąpił Miejski Klub Lekkoatletyczny w Myszyńcu.

Bartłomiej Wiśniewski w towarzystwie mamy odwiedził 1 czerwca Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, gdzie osobiście odebrał nagrodę z rąk starosty Stanisława Kubła. W spotkaniu uczestniczyli ponadto wicestarosta Krzysztof Parzychowski, członkowie zarządu Powiatu Ostrołęckiego Waldemar Pędzich i Antoni Mulawka, radna Powiatu Anna Buczyńska oraz dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Katarzyna Grodzka.