21 grudnia w Szkole Podstawowej w Krysiakach odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Odświętnie przystrojona szkoła wypełniła się miłymi gośćmi. Przybyli wszyscy uczniowie, rodzice, Pani Dyrektor Izabela Kobus, ksiądz proboszcz, nauczyciele. Zaproszenie na uroczystość przyjęła również Pani Burmistrz Myszyńca, Elżbieta Abramczyk.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która pięknymi słowami o nieprzemijającej wartości Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła gości w uroczysty i wzruszający nastrój.

Następnie uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt."Niesforna klasa". Poznaliśmy historię pewnej niesfornej klasy, która poprzez spotkanie z nowonarodzonym Jezusem zmieniła swoje zachowanie. W efektownej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach uczniowie przez 40 minut dawali popisy zdolności aktorskich, wokalnych i recytatorskich.

Po występie głos zabrała Pani Burmistrz, składając wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Dopełnieniem uroczystości stała się wspólna modlitwa zainicjowana przez księdza Mirosława Teofilaka oraz łamanie się opłatkiem. Wszyscy przekazali sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia.

Śpiewając wspólnie kolędy, prowadząc miłe rozmowy i spożywając przygotowane przez rodziców potrawy cieszyliśmy się tym wyjątkowym w murach szkolnych dniem.

W spotkaniu wigilijnym uczestniczyła również redaktor „Tygodnika Ostrołęckiego”. Jej przyjazd wiązał się z innym miłym dla szkoły wydarzeniem- wygraną pani Dyrektor w plebiscycie „Nauczyciel na medal” zorganizowanym przez „Tygodnik Ostrołęcki”. W najbliższym numerze gazety ukaże się obszerna relacja z tej wizyty.

 

1
2
4
5
6
7
8
13
14
22
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10