W tym roku szkolnym Dzień Patrona Szkoły obchodzono 30.10.2019 r.

Przed rozpoczęciem uroczystości wszystkim zgromadzonym został przedstawiony gość specjalny, który zaszczycił wizytą w naszej szkole, mianowicie profesor Matsui Yoshikazu z Tokio w Japonii.

Uroczystość w 17. rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Wykrocie imienia Brata Zenona Żebrowskiego, rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez

  • ks. kan. dra Zbigniewa Jaroszewskiego – Proboszcza Parafii Myszyniec
  • i ks. prałata Wacława Nowackiego – emerytowanego Proboszcza Parafii Czarnia.

 

Dopiero po mszy świętej dyrektor szkoły pani Mirosława Grzegorczyk powitała przybyłych gości: Panią Elżbietę Abramczyk – Burmistrza Myszyńca, księdza kanonika doktora Zbigniewa Jaroszewskiego – Proboszcza Parafii Myszyniec, Pana Matsui Yoshikazu z Tokio w Japonii, księdza prałata Wacława Nowackiego – emerytowanego Proboszcza Parafii Czarnia, rodzinę Brata Zenona – panią Marię Młynarską – bratanicę naszego patrona, Pana Mieczysława Żebrowskiego, Panią Annę Kaczkowską, Pana Andrzeja Kosińskiego – przyjaciela profesora, Panią Cecylię Bazydło – Dyrektora MGBP w Myszyńcu, Panią Magdę Jędrzejczyk, uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz mieszkańców.

Kolejnym punktem programu była akademia przygotowana przez panią Elżbietę Bożenę Gwiazdę i panią Małgorzatę Parzych.

W rolę brata Zenona Żebrowskiego wcielił się pan Łukasz Grzegorczyk syn pani dyrektor. Do przedstawienia oprócz uczniów zostali zaangażowani również rodzice.

Jak ważne słowa zostały przytoczone, których używał nasz patron, a jakże potrzebne są nam we współczesnym świecie. Ludzie wszędzie są tacy sami, narodowość nie ma znaczenia. Ważne by być dobrym człowiekiem, by pomagać drugiemu.

Jakże przepięknie wyglądali uczniowie ubrani galowe i kurpiowskie stroje ludowe. To nie tylko strój, ale także kultywowanie patriotyzmu i krzewienie tradycji regionalnych w naszej szkole.

 

Na koniec uroczystości pani Elżbieta Abramczyk – Burmistrz Myszyńca podziękowała za zaproszenie, natomiast pani dyrektor Mirosława Grzegorczyk podziękowała za piękną i wzruszającą uroczystość.